Δράση ACTIONAID-Παρουσίαση

Την τελευταία εβδομάδα του Απριλίου 2013,η Β΄τάξη του Γενικού Λυκείου Τυχερού στον Έβρο, με υπεύθυνο καθηγητή τον κ. Χρήστο Τσαπάνη, ΠΕ02, συμμετείχε στην εκστρατεία της ActionAid με τίτλο "Παγκόσμια Εβδομάδα δράσης για την Εκπαίδευση".

Στα πλαίσια της δράσης, οι μαθητές Κατερίνα Μόκαλη και Γιάννης Παπαδημητρίου πήραν συνέντευξη από τον κύριο Γιάννη Δαλάτση, ο οποίος αφηγήθηκε τις εμπειρίες του από το Δημοτικό Σχολείου Τυχερού που φοίτησε στα τέλη της δεκαετίας του '40.